فرم خام طرح درس روزانه بر اساس برنامه درس ملی
طرح درس روزانه درس ……….. | ||||||||||||||||||||||||||||
مشخصات کلی | شماره طرح درس: | موضوع درس: | تاریخ اجرا: | مدت اجرا: | ||||||||||||||||||||||||
مجری: | کلاس: | تعداد فراگیران: | مکان: | |||||||||||||||||||||||||
الف: قبــل از تـــــــدریــس | ||||||||||||||||||||||||||||
اهداف بر اساس تلفیقی از هدف نویسی برنامه درسی ملی و طبقهبندی جدید بلوم | ||||||||||||||||||||||||||||
سطح هدف | اهداف و پیامدها | |||||||||||||||||||||||||||
هدف کلی | ||||||||||||||||||||||||||||
اهداف مرحلهای | ||||||||||||||||||||||||||||
هدفهای رفتاری آموزشی | اهداف (با رعایت توالی محتوای درسی) انتظارات در پایان آموزش | حیطه و سطح در بلوم | عناصر برنامه درسی ملی تعقـل، ایمـان، علـم، عمـل و اخـلاق | |||||||||||||||||||||||||
عنصر | عرصه ارتباط با | |||||||||||||||||||||||||||
خود | خدا | خلق | خلقت | |||||||||||||||||||||||||
رئوس مطالب | ||||||||||||||||||||||||||||
مواد و رسانههای آموزشی | ||||||||||||||||||||||||||||
پیش بینی رفتار ورودی | ||||||||||||||||||||||||||||
ایجاد ارتباط اولیه | زمان: دقیقه | |||||||||||||||||||||||||||
گروهبندی، مدل و ساختار کلاسی | ||||||||||||||||||||||||||||
روش ایجاد و تداوم انگیزه | زمان: متناوب | |||||||||||||||||||||||||||
ارزشیابی آغازین | زمان: دقیقه | |||||||||||||||||||||||||||
روشهای تدریس | ||||||||||||||||||||||||||||
ب: فعالیتهای مرحله حین تدریس | ||||||||||||||||||||||||||||
آماده سازی | زمان: دقیقه | |||||||||||||||||||||||||||
ارائه درس جدید | فعالیتهای معلم- دانشآموز: این فعالیتها به صورت تلفیقی مطرح میشود و تفکیک آن به معنای مجزا بودن فعالیتهای معلم و دانشآموز است و منطقی به نظر نمیرسد و به همین خاطر از خطچین استفاده شده است.
| |||||||||||||||||||||||||||
فعالیتهای خلاقانه دانشآموزان | ||||||||||||||||||||||||||||
ج: فعالیتهای تکمیلی | ||||||||||||||||||||||||||||
ارزشیــابـــــی | الف: تکوینی (در جریان تدریس) ب: ارزشیابی تراکمی | زمان: در طول تدریس زمان | ||||||||||||||||||||||||||
جمعبندی و ساخت دانش جدید | زمان: | |||||||||||||||||||||||||||
تعیین تکالیف و اقدامات بعدی | زمان: | |||||||||||||||||||||||||||
معرفی منابع | زمان: | |||||||||||||||||||||||||||